Zwyci─Öski horror ze Spart─ů Warszawa Drukuj Pole─ç znajomemu
Redaktor: TomP
08.12.2016.

Zwyci─Öski horror ze Spart─ů Warszawa

Kolejny dreszczowiec zafundowa┼éy swoim kibicom kadetki Nike. Tak jak w pi─ůtek z LTS Legionovi─ů i w meczu ze Spart─ů Warszawa do wy┼éonienia zwyci─Özcy potrzebny by┼é tiebreak. Tym razem zako┼äczy┼é si─Ö on happy endem. Dzi─Öki wygranej awansowali┼Ťmy na trzecie miejsce w tabeli i w dalszym ci─ůgu liczymy si─Ö w walce o bezpo┼Ťredni awans do fina┼éów Mistrzostw Mazowsza.

Mecz by┼é kwintesencj─ů m┼éodzie┼╝owej ┼╝e┼äskiej siatkówki. Dobre akcje przeplatane by┼éy do┼Ť─ç prostymi b┼é─Ödami z obu stron, a zwroty sytuacji w setach trzecim i czwartym przyplata┼éy kibiców o mocniejsze bicie serca.  W pierwszm secie tylko na pocz─ůtku trwa┼éa wyrównana walka. Od stanu 6:6 to zespó┼é Sparty z ka┼╝d─ů pi┼ék─ů zyskiwa┼é przewag─Ö i do┼Ť─ç pewnie wygra┼é premierow─ů parti─Ö 25:17. Druga ods┼éona mia┼éa bli┼║niacy przebieg z t─ů ró┼╝nic─ů, ┼╝e to nasz zespó┼é nadawa┼é ton grze i wyrówna┼é stan meczu na 1:1. Trzeci set bardzo dobrze rozpocz─Ö┼éy warszawianki, a nasze zawodniczki pope┼énia┼éy proste b┼é─Ödy. Wynik 10:2 i 15:4 zapowiada┼é wysok─ů wygran─ů Sparty. Wtedy seri─ů bardzo dobrych zagrywek popisa┼éa si─Ö Natalia Mierzejewska a dobra gra ca┼éego zespo┼éu pozwoli┼éa zmniejszy─ç straty tylko do jednego puntku. Rozp─Ödzone ostro┼é─Öczanki po chwili wysz┼éy na prowadzenie 23:19. Nie by┼é to jednak koniec emocji bo kolejne cztery punkty zdoby┼éy Spartanki i to one mia┼éy pierwsz─ů pi┼ék─Ö setow─ů. Zepsu┼éy jednak zagrywk─Ö, a dwie kolejna akcje by┼éy bardzo udane w naszym wykonaniu. Po grze na przewagi zwyci─Ö┼╝amy 26:24. Czwarty set to prowadzenie Nike 10:2, 17:10 i kolejny rollercoaster! Spartanki doprowadzaj─ů do tiebreaka zwyci─Ö┼╝─ůj─Öc 25:22. W decyduj─ůcym secie walka trwa┼éa tylko do zmiany stron, która mia┼éa miejsce przy prowadzeniu Nike 8:6. Nasze kadetki ko┼äcówk─Ö rozegra┼éy wzorowo i zwyci─Ö┼╝y┼éy pewnie 15:8.

"Mecz by┼é hu┼Ťtawk─ů nastrojów z obu stron. Mieli┼Ťmy bardzo dobre momenty jak równie┼╝ zbyt d┼éugie przestoje w grze. Ale jak wida─ç mimo, ┼╝e nasze zawodniczki s─ů w wi─Ökszo┼Ťci o rok lub dwa lata m┼éodsze od przeciwniczek potrawimy nawi─ůza─ç wyrównan─ů walk─Ö z najlepszymi dru┼╝ynami na Mazowszu. Ca┼éy zespo┼é zas┼éu┼╝y┼é na s┼éowa uznania za walk─Ö i zaanga┼╝owanie,ale zdecydowanym liderem naszek dru┼╝yny by┼éa kapitan Natalia Mierzejewska.Zagra┼éa na bardzo dobrym procencie w ataku i mocno da┼éa si─Ö we znaki rywalkom bardzo trudn─ů zagrywk─ů" - podsumowa┼é ┼Ťrodowe zwyci─Östwo trener Pakie┼éa.

Nike Ostrołęka - Sparta Warszawa 3:2 (17:25, 25:18, 28:26, 22:25, 15:8)

Nike Ostro┼é─Öka: Natalia Mierzejewska, Wiktoria Lipka, Zuzia Brewczy┼äska, Klaudia Lendzioszek, Kamila Kolanowska, Sandra Zu┼Ťka,  Klaudia Wa┼Ťkiewicz (libero), Zosia Dudziec, Gabriela Kosek (libero), Marta Komosi┼äska, Ola Jadczak
Trener: Tomasz Pakieła