Kadetki w finale Mistrzostw Mazowsza Drukuj Pole─ç znajomemu
Redaktor: Administrator
30.01.2017.

Kadetki w finale Mistrzostw Mazowsza

Kadetki w ostatniej rundzie play-off dwokrotnie pokona┼éy Aten─Ö Warszawa i zagraj─ů w turnieju fina┼éowym Mistrzostw Mazowsza, który odb─Ödzie si─Ö w dniach 17-19 lutego w Mrozach ko┼éo Siedlec. Rol─Ö gospodarza turnieju pe┼énic b─Ödzie zespó┼é LTS Legionovia Legionowo. Oprócz Nike i LTS o medale na Mazowszu rywalizowa─ç b─Öd─ů jeszcze 2 zespo┼éy Mos Wola Warszawa.

Dwumecz z Aten─ů rozpocz─ů┼é si─Ö od pi─ůtkowego wyjazdowego meczu w Warszawie. Tam obydwa zespo┼éy stworzy┼éy bardzo dobre widowisko siatkarskie, które po przesz┼éo dwugodzinnej walce zako┼äczy┼éo si─Ö po pi─Öciu setach zwyci─Östwem naszego zespo┼éu. Taki wynik stawia┼é nasz zespó┼é w uprzywilejowanej sytuacji przed rewan┼╝em, ale sprawa awansu by┼éa ca┼éy czas otwarta. W niedzielne popo┼éudnie oba zespo┼éy z nadziejami na awans stawi┼éy si─Ö na mecz rewan┼╝owy w Ostro┼é─Öce. W nim jednak zespó┼é Ateny niczym nie przypomina┼é zespo┼éu z pi─ůtkowego spotkania. My natomiast jeszcze poprawili┼Ťmy swoj─ů gr─Ö i od pocz─ůtku meczu zdecydowanie przewa┼╝ali┼Ťmy w ka┼╝dym elemencie gry. Komentarzem do ca┼éego spotkania mog─ů by─ç zdobycze punktowe przeciwniczek w poszczególnych setach: 9, 12,12. Dzi─Öki zwyci─Östwu jeste┼Ťmy w czwórce najlepszych zespo┼éów na Mazowszu, a ze wzgl─Ödu na fakt, ┼╝e do fina┼éu awansowa┼éy 2 zespo┼éy Mos Wola Warszawa mamy jednocze┼Ťnie zapewniony awans do ─çwierfina┼éu Mistrzostw Polski.
"Zagrali┼Ťmy dwa bardzo dobre mecze. W Warszawie mecz by┼é bardzo wyrównany i zaci─Öty, a to za spraw─ů ┼Ťwietnie tego dnia dysponowanego zespo┼éu Ateny. Mecz trwa┼é 2 godziny 10 minut, co nie cz─Östo si─Ö zdarza na m┼éodziezowych parkietach. Oba zespo┼éy zagra┼éy bardzo fajne zawody. Mimo zwyci─Östwa do rewan┼╝u przyst─Öpowali┼Ťmy w pe┼éni skoncentrowani i ze ┼Ťwiadomo┼Ťci─ů trudnego zadania do wykonania. Niedziela jednak w pe┼éni nale┼╝a┼éa do nas. Zagrali┼Ťmy praktycznie bez w┼éasnych b┼é─Ödów, a przeciwnik nie by┼é ju┼╝ tak dobrze dysponowany jak w pi─ůtek., co prze┼éo┼╝y┼éo si─Ö na nasz─ů pewn─ů wygran─ů. Chcia┼ébym pochwali─ç ca┼éy zespó┼é za bardzo dobr─ů w obu meczach, ale na szczególne wyró┼╝nienie zas┼éuguje Klaudia Lendzioszek, która zagra┼éa znakomite spotkania." - podsumowa┼é dwumecz z Aten─ů Warszawa trener Tomasz Pakie┼éa.

Atena Warszawa - Nike Ostrołęka 2:3 (18:25, 25:18, 25:27, 25:22, 10:15)
Nike Ostrołęka - Atena Warszawa 3:0 (25:9, 25:12, 25:12)

Nike Ostro┼é─Öka: Natalia Mierzejewska, Wiktoria Lipka, Zuzia Brewczy┼äska, Klaudia Lendzioszek, Kamila Kolanowska, Sandra Zu┼Ťka,  Klaudia Wa┼Ťkiewicz (libero), Zosia Dudziec, Gabriela Kosek (libero), Ola Jadczak, Marta Komosi┼äska, Paulina G─ůsiorowska, Gabriela Lendzioszek, Karolina Auchimik
Trener: Tomasz Pakieła