Do ko┼äca roku zosta┼éo 75 dni.
Pechowy turniej młodziczek Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Administrator
10.03.2017.

Pechowo zako┼äczy┼é si─Ö dla naszego zespo┼éu Pó┼éfina┼é Mistrzostw Mazowsza m┼éodziczek rozegrany w dniach 4-5 marca w Ostro┼é─Öce. Cztery wygrane przy jednej pora┼╝ce pozwoli┼éy nam zaj─ů─ç tylko trzecie miejsce, a to oznacza, ┼╝e zabraknie nas w finale.

Turniej rozpocz─ů┼é si─Ö dla nas bardzo dobrze. Pewna wygrana z Mos Wola II Warszawa 2:0 i w drugim meczu z g┼éównym pretendentem do awansu Esperanto Warszawa równie┼╝ bez straty seta stawia┼éa nas w bardzo dobrej sytuacji przed kolejnymi grami. Niestety w meczu z LTS Legionovi─ů nasza gra nie wygl─ůda┼éa ju┼╝ tak dobrze. Pora┼╝ka w tym meczu 2:0 oznacza┼éa, ┼╝e sprawa awansu pozostaje otwarta i roztrzygnie si─Ö dopiero po niedzielnych meczach. W niedzielny poranek zrobili┼Ťmy kolejny krok do awansu pokonuj─ůc SMS Warszawa 2:0. Bardzo wa┼╝ny dla uk┼éadu tabeli by┼é kolejny mecz pomi─Ödzy Legionovi─ů i Esperanto. Zwyci─Östwo niepokonanego do tej pory Legionowa oznacza┼éo ich awans i znacznie przybli┼╝a┼éo do tego równie┼╝ nasz zespó┼é. Jednak widmo braku awansu podzia┼éa┼éo bardzo mobilizacyjnie na zespó┼é z Warszawy, który rozegra┼é dobre spotkanie i pokona┼é LTS 2:0. Przed ostatni─ů kolejk─ů spotka┼ä sytuacja wyg┼é─ůda┼éa nast─Öpuj─ůco: Nike, LTS i Esperanto mia┼éy po tyle samo punktów i identyczny stosunek setów. Oznacza┼éo to, ┼╝eby uzyska─ç awans trzeba wygra─ç ostatni mecz i to najlepiej bez straty seta z wysok─ů ró┼╝nic─ů ma┼éych punktów i liczy─ç na potkni─Öcie przeciwników. Pierwsze do walki przyst─ůpi┼éy nasze zawodniczki z Rosario Lubowidz. I ju┼╝ w pierwszym secie wielka niespodzianka. Co┼Ť w naszej grze si─Ö zaci─Ö┼éo. Nie wychodzi┼éo nam nic. Presja zupe┼énie sparali┼╝owa┼éa nasze zawodniczki i przegrywamy 25:22, a to oznacza, ┼╝e kwestia awansu nie by┼éa ju┼╝ tylko w naszych r─Ökach. Kolejne dwa sety to ju┼╝ nieco lepsza gra, która pozwoli┼éa wygra─ç mecz 2:1. Strata seta spowodowa┼éa, ┼╝e musieli┼Ťmy czeka─ç w dwóch kolejnych meczach na potkni─Öcie Esperanto lub LTS. ┼Üwiadome wagi swoich meczów zawodniczki z Warszawy i Legionowa zagra┼éy bardzo dobrze, pewnie wygrywaj─ůc bez straty seta, czym zapewni┼éy sobie awans do fina┼éów Mistrzostw Mazowsza.