Co piszą inni o naszym sukcesie w Finale MMM:
1. Strona Rosario Lubowidz
2. Strona Mos Wola Warszawa

Zapraszamy do menu Galeria- zdjęcia z Finału MMM!!

Z Pucharem i Srebrnymi Medalami
W dniach 09-10.03.2013r. w Hali Mos Wola Warszawa odbył się Finał Mistrzostw Mazowsza Młodziczek. W turnieju wystąpiły drużyny Mos Wola Warszawa, Rosario Lubowidz, Legionovia Legionowo oraz Nike Ostrołęka.  Finałowa czwórka została wyłoniona po serii siedmiu, 2-dniowych zjazdów ligowych. Łącznie nasze dziewczyny,  z rocznika 1998 i młodsze, rozegrały jak do tej pory w tych rozgrywkach już 30 spotkań!
Przed minionym finałowym zjazdem.  forma naszych zawodniczek rosła co pokazały w półfinale w Legionowie.  W pierwszym meczu otwarcia Finału, spotykamy się z faworyzowanymi gospodyniami Mos Wola Warszawa. Dziewczyny nasze stają na wysokości zadania i walczą o każdą piłkę, stawiają wysoko poprzeczkę przeciwniczkom i wprawiają w podziw wszystkich kibiców, którzy w komplecie wypełnili halę przy ul Rogalińskiej.  Niestety przegrywamy tę batalię 2:1. !!! O zaciętości tego spotkania świadczą małe punkty w których przegrywamy tylko 62:61!! Pierwszy set dla przeciwniczek- 23:25, drugi wygrywamy 25:22 i w tie-break-u 13:15.Kolejnym naszym przeciwnikiem była Legionovia.  „Rośniemy w siłę”  nasze zawodniczki prezentuję się znakomicie i wygrywamy zdecydowanie mimo iż w setach tylko 2:1. Po tym meczu pojawia się szans walki o medal brązowy.  Trener Dariusz Werpachowski starał się nie zapeszać wyraźnie nie chciał nic głośno przewidywać. Widać było u niego radość na twarz bo rzeczywiści cała drużyna prezentuje się rewelacyjnie. Powiedział że należy się dla dziewczyn ogromny szacunek za to co pokazały na boisku.
W drugim dniu Finału Mistrzostw Mazowsza Młodziczek graliśmy z faworytem i zespołem który miał już na koncie wygrane w turnieju z Mos Mola Warszawa i Legionovią Legionowo, obydwa w stosunku 2:0. Nike żeby zająć 3 miejsce, bez względu na wynik ostatniego meczu, musi wygrać jednego seta!
To jednak za mało dla naszych dziewczyn. Walczą z ogromną determinacją, nie ma piłki straconej, drobne uraz zostały w szatni a na parkiecie jest „wojna”.  Wygrywamy pierwszego seta 26:24 i już wiemy że mamy brązowy medal! Po tym secie można było uważać zrobiliśmy swoje- nic bardziej mylacego. Wygrywamy z faworytem całe spotkanie 2:0  i już wiemy, że nasze jest SREBRO!
Ogromny sukces naszych dziewczyn! Rozegraliśmy najwięcej setów w całym turnieju. (...) Gdyby ktoś dawał drużynie Nike Ostrołęka  brąz przed turniejem na pewno by go wzięły w ciemno a o takim sukcesie trudno było myśleć.
Wynik ten daje nam awans do rozgrywek szczebla centralnego. W dniach 23-24.03.2013r. w Łodzi rozegramy turniej 1/8 finału Mistrzostw Polski. Przeciwniczkami będą zespoły z województw łódzkiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.
Nike w Finale Mistrzostw Mazowsza Młodziczek wystąpiło w składzie: Paulina Niedźwiecka- kapitan, Michalina Liszewska, Aleksandra Piersa, Magdalena Piersa, Kaja Kędzierska, Klaudia Jadczak, Julia Serowiecka, Katarzyna Majewska, Kinga Radzka, Natalia Ossowska, Paulina Trzcińska.
Trenerem i twórcą sukcesu jest Dariusz Werpachowska, człowiek nadzwyczaj spokojny zewnętrznie wkładający dużo pracy i czasu własnego w to co robi.
Dodatkową reklamą Ostrołęki oraz zespołu była relacja na stronie internetowej Nike Ostrołęka  z wszystkich spotkań. Jest to już kolejny przekaz na żywo i obecnie podczas tej imprezy było 2500 odsłon. Wielu kibiców nie szczędziło komplementów i gratulowało webmasterowi portalu nike-ostroleka.pl i stwierdzili są stałymi obserwatorami naszej witryny.

Nike serdecznie dziękuje kibicom, którzy przez dwa dni z zaangażowaniem dopingowali i poświęcając własny wolny czas wierzyli w ostateczny sukces.

11.00 Rosario Lubowidz - Nike Ostrołęka

II set 7:11 czas dla Lubowidza .przy stanie 9:13 żółta karta dla Lubowidza i wynik jest 9:14. przy stanie 12:14 czas dla Nike. Nerwy ze strony Lubowidza 15:17 czas dla Nike; 16:21 czas dla Rosario- KONIEC 18:25- Wygrywamy mecz 2:0- SREBRNY MEDAL

I set:  17:19- czas dla Lubowidza; 18:22 drugi czas dla Lubowidzał 21:23 czas dla Nike, przy stanie 22:24 2-a nasze błędy i jest 24:24- ale pozostałe 2-a punkty zdobywa Nike koniec seta, wygrywamy 24:26

16.35 Mos Wola Warszawa - Rosario Lubowidz

Lubowidz po zaciętej walce, wielu niepewnych decyzjach sędziego (ciężko powiedzieć że złych)?? zasłużenie wygrywa!!!!

II set: Lubowidz gromi przewaga 8- 10 punktów set wydaje się wygrany jednak magiczna syfra 16- Lubowidz staje, popełnia błędy, słabe rozegranie i robi się 18:18. Konowka seta 24:23 dla MOS i wszyscy myślą żę kolejny punkt dla Mos jednak sędzia dopatrzył się błędu i jest po 24. Nerwowa i głośna końcówka seta i ostatecznie Lubowidz wygrywa partię 25:27 i cały mecz 0:2.

Cała hala kibiców- doping niesamowity.
W I secie - Lubowidz prowadzi prawie cały czasy co prawda jedny, dwoma punktami końcówka jednak to finisz drużyny z Lubowidza i 18:25 wygrywają

16.00 OTPS Nike Ostrołęka - LTS Legionovia Legionowo

III set my zaczynamy. po 2-ch atakach w aut Legionovi-przy stanie 4:2 czas . 11:6 dla nas czas dla Leginovii!!! uff kiedy to się skończy!!! Jest 15:7!!!!!!!!!!!! CZYŻBY ....!!!!

II set. Nike serwuje. Idzie- narazie idzie !! 4:9 czas dla Legionovi. po 2-ch błędach 10:16- czas dla Nike. Punkt za punkt ale i przewaga się utrzymuje 21:13- czas dla Legionovii. Dobra koncówka i wygrywamy 25:16

I set. 3:1 prowadzimy i 5-ć z rzędu strat - asy. 3 ataki Legionowa w aut 6:6; Przy wyniku 8:11- czas dla D. Werpachowskiego
od 11:18 doprowadzamy do 14:18 i trener Legionowi prosi o czas.. Przegrywamy- 6-ć serwisów nieodebraliśmy w końcówce set (sześć w środek boiska!!!!!)

11.50 LTS Legionovia Legionowo -  Rosario Lubowidz

II set: Zmiana stron i rozpoczynamy drugą partię spotkania. Autowa zagrywka, błąd w ataku i Legionovia wychodzi na 2 punktowe prowadzenie. Seria dobrych ataków zawodniczek Rosario i 3:5. Przy wyniku 3:6 trener Legionovi prosi o czas. Rosario po 30 sek. przerwy wciąż buduje swoją przewagę.Block-out i serisem piłkę do gry wprowadza drużyna Lubowidza. Przy stanie 11:16 sztab szkoleniowy z Legionowa prosi o minutę dla swojego zespołu.
Trwa koncert Rosario- Legionovia traci sama punkty- zmiany w Legionovi (19:12) jednak nic to nie zmienia (23:12)
Rosario wprowadza 3 nowe zawodniczki 25:14- 2:0 Rosario

I set:Zaczynamy 11.53. Wyrównana walka czas dla Legionovii przy stanie 10:13- i po wznowieniu błąd Rosario w zagrywce 11:13. I od tego stanu nadal zadyszka Legionovii 12:17 i 2 czas dla nich- Rosario perfekcyjne przyjęcie.
Błędy Legionowa- ataki w aut, brak przyjęcia 13:21. Rosario gran koncertowo- wszystko wychodzi- ładna gra.

10.00 Mos Wola Warszawa - OTPS Nike Ostrołęka

Jak widać po wynikach sety zacięte- szkoda że musieęliśmy gonić, zabrakło niewiele!! W pierwszym secie 5 razy sędziowi gwizdnęli nam podwójną! Mos-owi żadnego- więc sędziowanie lekko mówiąc nienadzwyczajne. Graliśmy już lepsze mecze ale ranga turnieju jest spora, widać nerwy u dziewczyn. Po obiedzie może coś się nam od losu trafi.

UKMS MOS Wola Warszawa – OTPS NIKE Ostrołęka

45 min. po zakończeniu meczu